BLOG / ZERAFET ANKARA DA BİR DÜĞÜNÜN ANATOMİSİ

ZERAFET ANKARA DA BİR DÜĞÜNÜN ANATOMİSİ

ZERAFET ANKARA DA BİR DÜĞÜNÜN ANATOMİSİ


 • Sevgili çiftlerimiz  bu yazıyı kaleme alırken ki amacımız  hayal ettiğiniz düğüne dair dikkat etmeniz gereken detayları ve ipuçlarını sizlerle  paylaşmaktır.

  Düğün geceniz tüm sevdiklerinizin bir araya geldiği  özel bir gece olduğu için  yaşadığınız bütün duyguların başına çok kelimesinin eklendiği  bir gecedir. çok mutlu, çok stresli ve çok heyecanlı gibi işte tam da  burada bir uzmandan mutlaka yardım almalısınız.

  1. İstediğiniz düğün gününü  ve düğün saatini  bulmanız için Düğün tarihinizden minimum 6 ay önce salon araştırmaya başlamalısınız.
  2. Bu tarihleri belirlerken resmi ve dini bayramları, kandil gecelerini, kpss gibi resmi sınav tarihlerini mutlaka kontrol etmelisiniz.
  3. Yurt dışından yada il dışından katılacak misafirleriniz varsa onların izin günlerine dikkat etmelisiniz.
  4. Bir düğün bütçesi oluşturmalı ve bu bütçe doğrultusundaki mekanlarda randevu almalısınız ki çok vakit kaybetmeyin ve çok yorulmayın.
  5. Bir düğün konsepti belirlemelisin hayalindeki bir kır düğünü mü, yoksa şık bir balo salonunda mı evlenmek istersin.
  6. Eğer hayalindeki kır düğünüyse mutlaka o gece için yağmur yada soğuk hava olasılığına karşı mekana B planlarının ne olduğunu sormalısın. Düşündüğün aylardaki yağmur olasılığını meteorolojinin arşivinden öğrenebilirsin.
  7. Düğün için misafir sayınızı belirlemeden salon ve mekan bakmaya başlamayın. Öncelikle kız ve erkek tarafı olarak misafir listenizi oluşturun ki düğün mekanı ile anlaşırken bu sayı üzerinden anlaşın. Çünkü düğün mekanları size düğününüz hangi ay, hangi gün, gündüz düğünü mü? akşam düğünü mü ? yemekli mi ? kokteyl şeklinde mi ? gibi sorular yöneltecektir. Çünkü bu sorular düğün fiyatlarını belirleyen kriterlerdir. Bu soruların cevaplarını bilmeden yola çıkmayın.
  8. Yapacağınız bu misafir listesi daha sonraki aşamalarda sizi birçok konuda rahatlatacaktır. Örneğin  davetiyeci size kaç adet davetiye istediğinizi soracak cevabı bu listede, düğün yaklaştı davetiye dağıtılacak kimlere davetiye dağıtacağınız sorusunun cevabı bu listede, Misafirler için masa oturma planı yapacaksınız kimi kiminle nereye oturtacağınız sorusunun cevabı da bu listede. LİSTE ÖNEMLİ UNUTMAYIN.
  9. Düğün mekanı belli olduktan sonra albüm çekiminizi planlamaya başlayabilirsiniz. Mümkünse aşağıda size sayacağımız nedenlerden dolayı düğün öncesinde albüm çekiminizi yaptırmaya çalışın.
  • Düğün günü hava yağışlı olabilir. Albüm çekimi düğün günü olan çiftler havanın yağışlı olması durumunda zor anlar yaşamaktadırlar.
  • Düğün öncesinde farklı bir saç ve farklı bir makyaj ile çekime gidebilirsiniz.
  • Düğün öncesinde fotoğraf çekimi yaptırırsanız illa  gelinlik ,damatlık  ile çekime gitmeniz şart değildir .Farklı bir kıyafet ile de çekim yaptırabilirsiniz.
  •  Ankara dışında istediğiniz şehirde  çekime gidebilirsiniz.
  • Ankara içinde çekime gitmeyi düşünen çiftler için düğün öncesi çekimin yapılmasının bir diğer artısı da  çekimin yapılacağı mekanlar insan kalabalığı açısından daha sakin olur.
  • Düğün öncesi yapılan çekimlerdeki fotoğrafları ve videoları düğün başlamadan önce barkovizyon gösteriminde kullanabilirsiniz.
  • Fotoğrafı düğün öncesi çektirmek düğün günü stresinizi azaltır.Daha sakin olursunuz.
  1. Düğün günü ve düğün saati belli olduktan sonra ,salonda resmi nikah düşünüyorsanız en az 6 ay önce bağlı bulunduğunuz belediye evlendirme müdürlüğüne başvurup nikah memurunuzu ayarlayın.

  ( 6 adet vesikalık fotoğraf ,nüfus cüzdanı, yetkili sağlık ocaklarından alınan evlilik için sağlık raporu)

  1. Düğün davetiyelerinizi mümkünse düğüne 1 ay kala dağıtmaya başlayın. Davetiyenize lcv (lütfen cevap veriniz.) yazmanız masa planı açısından işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak henüz bizim insanımız lcv sistemine henüz alışamadı .Size misafirlerinizin çoğu dönmeyeceklerdir. Bu durumda  gelin damat ya da anne baba dan herhangi birisi misafirleri arayıp düğünümüze katılıyor musunuz? Diye sakın aramayın… Çünkü davetlileri gelin damat ya da anne babalardan herhangi biri düğüne geliyor musunuz diye aradığında karşınızdaki kişiler sizi ya da anne babanızı kırmamak adına tabi ki geliyoruz derler. İşleri varsa ve gelemeyeceklerse bile bunu size ya da aile büyüklerinize söylemekten çekinmektedirler. Bu iş için bir uzmandan destek alın ya da genç bir akrabalarınızdan bu konuda yardım isteyin. Konuklarınız  lcv için arayan kişiyi tanımadıkları  zaman  o kişiye düğüne katılıp katılmayacaklarını rahatlıkla söyleyebiliyorlar.(Bu tezimizin doğruluğu yüzlerce kez Test edilmiştir.)
  2. Düğüne 15 gün kala salonunuzdan kuşbakışı masa oturma planınızı isteyin kimin kiminle nereye oturacağına bu plan üzerinde karar verin. Bu plan üzerinde yapabilirseniz hangi masada kimin oturacağını belirleyin. Bunu yapamazsanız şayet en azından aile masalarınızı, arkadaş masalarınızı ve iş çevresi masalarınızı belirleyin.
  3. Düğüne bir hafta kala salonunuzda mutlaka prova yapın. Bu provada aşağıdaki müzik seçimlerinizi yapın. Mümkünse müzik seçimlerinizden sonra salonda bu müzikler ile giriş, nikah, dans ve çiçek atma provasını  yapın.
  • Giriş müziği,
  • Dans ve imza sırasındaki müziği,
  • Pasta ve çiçek atma müziği, gibi
  1. Düğünden en az 1 ay  öncesinde gelin saçı ve makyajı için mutlaka kuaförünüzde prova yaptırın.
  2. Damat traşını düğünden 1 hafta önce yaptırın. Düğün günü damat traşı  yaptırırsanız  kızarıklık yada boya izi gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Düğün günü sadece saç tarama ve düzeltme işlemi yaptırın.
  3. Damatlar eşinizi düğün öncesinde çiçekçiye provaya götürün.
  • Gelin çiçeğini kendi seçsin,
  • Siz aynı çiçek modelinden kendinize ve sağdıçlarınıza yaka çiçeği yaptırın.
  • Gelin arabasının çiçeğini birlikte seçin.
  • Gelin atma çiçeğinizi seçin.

            17) Düğün öncesi Dans hocamız tarafından ücretsiz olarak verilecek olan dans dersimize bekliyoruz sizi.

            18) İlk dans düğünün çok önemli bir ayrıntısıdır. Dans hocamız her hafta Salı günleri saat 19.00-21.00 saatleri arasında çiftlerimize ücretsiz dans dersi verecektir. Düğün dansının dışında yöresel oyun yada harmandalı gibi özel dans eğitimi isteyen çiftlerimize dans hocamız yardımcı olacaktır.

           19) Takı töreni masaları gezerek yada ortada tebrikleşme şeklinde yapılmaktadır.550 -600 kişiye kadar olan düğünlerde masaları gezerek salona hoş geldiniz demek ve takıları bu esnada kabul etmek doğru bir tercihtir. Diğer bir tercih ise  ilerleyen saatlerde ortada takı töreni yapılmaktadır. Masa gezme sırasında masa atlamamanız ve masada çok oyalanmamanız için bizler size  eşlik edeceğiz.

     20) Davetiye saatinizden 1 saat önce siz ve aile büyükleriniz düğün mekanında hazır olmalısınız. Davetiye saatiniz ile nikah saatiniz arasında 1 saat süre olmalıdır. Bu sürede misafirler düğün mekanına gelmiş olurlar.

  Düğün öncesi dikkat etmeniz gereken ipuçlarını sizlerle paylaşmak istedik.

  ZERAFET ANKARA olarak düğün görüşmesinden ,düğüne kadar olan süreçte tüm ekibimiz ile yukarıda anlatılan gibi daha birçok ayrıntı ve detayda size yardıma hazırız?

  MUTLU SONSUZLA BAŞLAYAN AŞK FİLMİNİZDE BAŞROLDE OLMAYA HAZIR MISINIZ?ADRES

Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi
No: 7/6 AK Plaza Söğütözü / ANKARA

BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
SANAL TUR
RANDEVU ALIN
İLETİŞİM BİLGİLERİ
 • Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi
  No: 7/6 Ak Plaza Söğütözü ANKARA
 • info@zerafetankara.com
 • +90 312 219 20 60
 • +90 545 853 06 06
 • +90 312 219 20 60
KONUMUMUZ
Ücretsiz Düğün Danışmanlığı
Randevusu Oluşturun